خودرو

(تصاویر) سومین شاسی بلند الکتریکی BMW

iX1 سومین شاسی بلند الکتریکی BMW پس از iX3 و iX است. این نمونه اولیه بسیار شبیه به نمونه‌های قبلی با دستگیره در‌های بالابر مانند سری ۴ Gran Coupe است.

سی سی بیست، BMW این هفته چند عکس رسمی از نمونه اولیه iX1 در حال انجام آزمایشات زمستانی در Arjeplog سوئد، که یک منطقه آزمایشی محبوب برای بسیاری از خودروسازان است، منتشر کرد.

BMW IX1 خودروی
BMW IX1

به گزارش فرارو، این نمونه اولیه بسیار شبیه به نمونه‌های قبلی با دستگیره در‌های بالابر مانند سری ۴ Gran Coupe است. بی ام و می‌گوید که iX1 بلافاصله پس از عرضه نسل بعدی X1 که برای پاییز آلمان (سپتامبر تا نوامبر ۲۰۲۲) برنامه ریزی شده است، به مجموعه مدل‌ها اضافه خواهد شد.

عرضه BMW IX1 چه زمانی است ؟

پس از آن iX1 تا پایان سال ۲۰۲۲ در استرالیا عرضه خواهد شد. انتظار می‌رود iX1 تمام الکتریکی در فضایی که هاچ بک عجیب و غریب BMW i3 به عنوان یک خودروی برقی سطح پایه (EV) ارائه می‌کند، قرار گیرد. این برند باواریایی همچنین تایید کرد که iX1 با سیستم چهار چرخ متحرک دو موتوره و فناوری نسل پنجم BMW eDrive که از آخرین فناوری باتری استفاده می‌کند، در دسترس قرار خواهد گرفت.
بی‌ام‌و از ذکر قدرت خروجی‌های iX1 کوتاهی می‌کند، اما BMWBlog قبلاً گزارش کرده بود که iX1 تک موتوره ۱۳۵ کیلووات نیرو تولید می‌کند و نوع چهار چرخ متحرک دو موتوره، مجموع خروجی سیستم حدود ۱۸۵ کیلووات خواهد داشت.

BMW IX1 خودروی
BMW IX1

برد الکتریکی این خودرو در آزمایش نمونه اولیه رسمی انجام شده توسط BMW، حدود ۴۱۳-۴۳۸ کیلومتر در چرخه WLTP بود. به گفته BMW این خودرو از اتصال ۵G نیز پشتیبانی خواهد کرد. انتظار می‌رود که فضای داخلی iX1 بسیار شبیه به نسل جدید سری ۲ Active Tourer باشد در اکتبر ۲۰۲۱ معرفی شد. طراحی داخلی Active Tourer نیز از شاسی بلند تمام الکتریکی پرچمدار iX الهام گرفته شده است.
سری ۲ Active Tourer دارای ابزار دیجیتالی ۱۰.۲۵ اینچی و یک صفحه نمایش لمسی مرکزی ۱۰.۷ اینچی می‌باشد که از آخرین سیستم اطلاعات سرگرمی iDrive 8.0 بهره می‌برد.

iX1 بر روی پلتفرم FAAR جلو و چهار چرخ متحرک ساخته شده است که در سری ۱، سری ۲ گرن کوپه و X2 و همچنین مینی هاچ، کانتری من و کلابمن نیز استفاده می‌شود. X1 معمولی که اخیراً معرفی شد، با طیفی از پیشرانه‌های دیزلی، ۴۸ ولتی هیبریدی ملایم بنزینی و پلاگین هیبریدی (PHEV) در سراسر جهان عرضه خواهد شد.

BMW IX1 خودروی

آزمایش زمستانی ب ام و در سوئد

مهندسان BMW در یک ازمایش زمستانی در شمال سوئد یک نمونه اولیه iX1 را روی یک زمین برفی حرکت داده و سیستم‌های کنترل تمام چرخ محرک و سیستم تعلیق iX1 را مورد آزمایش قرار دادند. آن‌ها همچنین نحوه عملکرد باتری ولتاژ بالا، تجهیزات الکترونیکی و فناوری شارژ را در دما‌های انجماد مورد آزمایش قرار دادند. iX1 اکنون سومین شاسی بلند الکتریکی BMW پس از iX3 و iX است. این شرکت همچنین به زودی یک کوپه تمام الکتریکی چهار در، به نام i4 که بر اساس سری ۴ Gran Coupe طراحی شده است را نیز به بازار عرضه خواهد کرد.

BMW IX1 خودروی
BMW IX1 خودروی
BMW IX1 خودروی
BMW IX1 خودروی
BMW IX1 خودروی
BMW IX1 خودروی
BMW IX1 خودروی
BMW IX1 خودروی
BMW IX1 خودروی
BMW IX1 خودروی
BMW IX3
BMW IX3
BMW IX1 خودروی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا