تبلتموبایل

مشخصات ۵ گوشی میان رده تولیدکننده های برتر تلفن همراه

زمانی برقراری تماس و ارسال پیامک بارزترین ویژگی‌های گوشی‌های تلفن همراه به شمار می‌رفت، اما اکنون گوشی‌های هوشمند قابلیت‌هایی زیادی را برای کاربران به ارمغان آورده اند. بازار رقابت غول‌های تولید کننده تلفن‌های همراه همواره داغ است و این شرکت‌ها تلاش می‌کنند با اضافه کردن قابلیت‌های جدید مشتریان بیشتری را جذب کنند. حالا گوشی‌های هوشمند به بخش جدانشدنی زندگی مردمان زمین تبدیل شده اند. در این مطلب به مشخصات و ویژگی‌های چند گوشی موجود در بازار اشاره خواهیم کرد.

OnePlus ۱۰ Pro

OnePlus ۱۰ Pro در تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۲۲ به بازار عرضه شد. وزن این گوشی ۲۰۱ گرم است. این گوشی دارای یک نمایشگر ۶.۷ اینچی از جنس LTPO۲ Fluid AMOLED با رزولوشن ۱۴۴۰ در ۳۲۱۶ است. OnePlus ۱۰ Pro دارای پردازنده اسنپدراگون ۸ نسل یک با رفرش ریت ۱۲۰ هرتزی است. این گوشی دارای دوربین اصلی ۴۸ مگاپیکسلی اصلی، ۵۰ مگاپیکسلی اولتراواید و ۸ مگاپیکسلی تله فوتو است. OnePlus ۱۰ Pro همچنین دارای دوربین سلفی ۳۲ مگاپیکسلی است. این گوشی با اندروید ۱۲ به بازار عرضه شده است. این گوشی دارای رتبه IP۶۸ ضد آب و گرد و غبار و همچنین حسگر اثر انگشت است. گوشی وان پلاس ۱۰ پرو دارای یک باتری ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی غیر قابل جابجایی توسط کاربر است. قیمت این گوشی ۷۹۵ دلار است.

مشخصات گوشی های  Google Pixel 6 Pro vs. Galaxy A52 vs. Galaxy A53 vs. Google Pixel 5a  vs. OnePlus 10 Pro

Google Pixel ۵a

Google Pixel ۵a در تاریخ ۲۶ آگوست ۲۰۲۱ به بازار عرضه شد. وزن این گوشی ۱۸۳ گرم است. این گوشی دارای یک نمایشگر ۶.۳۴ اینچی از جنس OLED, HDR با رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ است. Google Pixel ۵a دارای پردازنده کوالکام SM۷۲۵۰ با اسنپدراگون ۷۶۵G است. این گوشی دارای رتبه IP۶۷ ضد آب و گرد و غبار است. Pixel ۵a دارای دوربین ۱۲.۲ مگاپیکسلی عریض و ۱۶ مگاپیکسلی اولتراواید است. همچنین این گوشی دارای دوربین سلفی ۸ مگاپیکسلی است. این گوشی با اندروید ۱۱ به بازار عرضه شده که قابلیت ارتقاء به اندروید ۱۲ را دارد. Google Pixel ۵a دارای باتری ۴۶۸۰ میلی آمپر ساعتی غیرقابل جابجایی توسط کاربر است. قیمت این گوشی ۴۳۳ دلار است.

مشخصات گوشی های  Google Pixel 6 Pro vs. Galaxy A52 vs. Galaxy A53 vs. Google Pixel 5a  vs. OnePlus 10 Pro

Galaxy A۵۳

Galaxy A۵۳ در تاریخ ۲۴ مارس ۲۰۲۲ به بازار عرضه شد. وزن این گوشی ۱۸۹ گرم است. این گوشی دارای یک نمایشگر ۶.۵ اینچی از جنس Super AMOLED با رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ است. Galaxy A۵۳ دارای پردازنده اگزینوس ۱۲۸۰ است. این گوشی دارای رتبه IP۶۷ ضد آب و گرد و غبار است. Galaxy A۵۳ دارای دوربین ۶۴ مگاپیکسلی عریض، ۱۲ مگاپیکسلی اولتراواید، ۵ مگاپیکسلی ماکرو و ۵ مگاپیکسلی دیگر است. همچنین این گوشی دارای دوربین سلفی ۳۲ مگاپیکسلی است. این گوشی با اندروید Android ۱۲ One UI ۴.۱ به بازار عرضه شده است. این گوشی دارای باتری ۵۰۰۰ میلی آمپر ساعتی غیرقابل جابجایی توسط کاربر است. قیمت این گوشی ۳۶۵ دلار است.

مشخصات گوشی های  Google Pixel 6 Pro vs. Galaxy A52 vs. Galaxy A53 vs. Google Pixel 5a  vs. OnePlus 10 Pro

Galaxy A۵۲

Galaxy A۵۲ در تاریخ ۲۶ مارس ۲۰۲۱ به بازار عرضه شد. وزن این گوشی ۱۸۹ گرم است. این گوشی دارای یک نمایشگر ۶.۵ اینچی از جنس Super AMOLED با رزولوشن ۱۰۸۰ در ۲۴۰۰ است. Galaxy A۵۳ دارای پردازنده کوالکام SM۷۳۲۵ با اسنپدراگون ۷۷۸G است. این گوشی دارای رتبه IP۶۷ ضد آب و گرد و غبار است. Galaxy A۵۲ دارای دوربین ۶۴ مگاپیکسلی عریض، ۱۲ مگاپیکسلی اولتراواید، ۵ مگاپیکسلی ماکرو و ۵ مگاپیکسلی دیگر است. همچنین این گوشی دارای دوربین سلفی ۳۲ مگاپیکسلی است. این گوشی با اندروید ۱۱ به بازار عرضه شده که قابل ارتقاء به اندروید Android ۱۲ One UI ۴.۱ است. این گوشی دارای باتری ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعتی غیرقابل جابجایی توسط کاربر است. قیمت این گوشی ۳۳۵ دلار است.

مشخصات گوشی های  Google Pixel 6 Pro vs. Galaxy A52 vs. Galaxy A53 vs. Google Pixel 5a  vs. OnePlus 10 Pro

Google Pixel ۶ Pro

Google Pixel ۶ Pro در تاریخ ۲۸ اکتبر ۲۰۲۱ به بازار عرضه شد. وزن این گوشی ۲۱۰ گرم است. این گوشی دارای یک نمایشگر ۶.۷ اینچی از جنس LTPO AMOLED با رزولوشن ۱۴۴۰ در ۳۱۲۰ است. Google Pixel ۶ Pro دارای پردازنده Google Tensor است. این گوشی دارای رتبه IP۶۸ ضد آب و گرد و غبار و همچنین حسگر اثر انگشت است. Galaxy A۵۲ دارای دوربین ۵۰ مگاپیکسلی عریض، ۴۸ مگاپیکسلی تله فوتو و ۱۲ مگاپیکسلی اولتراواید است. همچنین این گوشی دارای دوربین سلفی ۱۱.۱ مگاپیکسلی است. این گوشی با اندروید ۱۲ به بازار عرضه شده است. این گوشی دارای باتری ۵۰۰۳ میلی آمپر ساعتی غیرقابل جابجایی توسط کاربر است. قیمت این گوشی ۷۹۹ دلار است.

مشخصات گوشی های  Google Pixel 6 Pro vs. Galaxy A52 vs. Galaxy A53 vs. Google Pixel 5a  vs. OnePlus 10 Pro

گزارش از حسین فلاحی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا